Rekonstrukcija bazena u Brusu

I u Brusu je zvanično počela kupališna sezona. Na radost pre svega žitelja ovog mesta na istočnim padinama Kopaonika, posle nekoliko godina urađena je kompletna rekonstrukcija olimpijskog i bazena za decu u okviru sportskog kompleksa.

Malo ko zna da je Olimpijski bazen u Brusu izgrađen daleke 1954. godine posle Tašmajdanskog, kao treći u bivšoj Jugoslaviji.

"Činjenica da je on zaista bio atrakcija. Da su ovde dolazili izviđači iz Srbije, pa okolo sa šatorima kampovali i Vojne Akademije su ovde bile", kaže Goran Minić.

Zbog lošeg vremena sezonu kupanja otvorio je tim obučenih spasilaca iz Brusa.

"Ovo je stvarno nešto veoma ne samo lepo već sjajno za našu decu, jer sam ja baš na ovom bazenu naučio da plivam i ne samo ja već svi momci koje sam obučavao", kaže Bojan Živančević, instruktor plivanja.

U rekonstrukciju bazena uloženo je 60 miliona dinara. Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija obezbedilo je 19 miliona, ostatak lokalna uprava.

"Možemo se pohvaliti da smo napravili jednu od najboljih fabrika vode u Srbiji tako da će
korisnici ovog bazena, naši kupači moći da se kupaju u bistroj vodi", kaže predsednik opštine Brus Milutin Jeličić.

Strategijom resornog ministarstva definisano je 19 prioritetnih turističkih destinacija. Jedna od najvažnijih je Kopaonik sa okolinom.

"Pored kupališta, da omogućimo privatnom sektoru da ulaže u smeštajne kapacitete, jer smeštajni kapaciteti postaju hronični problem Brusa pre svega. Moramo turističku infrastrukturu da dovedemo do tog nivoa da omogućimo pre svega i domaćim a posebno inostranim gostima koji borave na Kopaoniku da obidju i sve ono što Brus kao destinacija može da ponudi", kaže ministar trgovine, turizma i telekomunikacije Rasim Ljajić.

Osim sportskog kompleksa sa bazenima i šetalištem, tu su i Bruska banja sa toplom lekovitom izvorskom vodom, brojni kulturno-istorijski spomenici, jezero Ćelije i naravno Brzeće, kao posebna turistička destinacija sa kapacitetom od 6.000 postelja i 4.000 u izgradnji.

rts.krusevac@rts.rs
+381 37 438 707

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 13. март 2025.
18° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса