Šešelj: Samo ja mogu da kontrolišem Vučića

Predsednički kandidat Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj izjavio je u Novom Sadu da će pobediti kandidata vladajuće koalicije Aleksandra Vučića u drugom krugu izbora i ocenio da jedino on može da "kontroliše" Vučića.

"Postoji samo jedan čovek koji može da kontroliše Vučića, a to sam ja. Niko od ostalih kandidata ne može kontrolisati Vučića, jer je on sposobniji od njih", rekao je Šešelj na završnoj predizbornoj konvenciji u Novom Sadu.

Lider radikala je naveo da će pobediti Vučića u drugom krugu, pre svega zbog televizijskog duela, do kojeg kako je rekao, "mora doći".

"U poslednjih 27 godina u svim TV duelima sam pobedio", rekao je Šešelj.

Dodao je da Vučića i naprednjake treba "srušiti sa vlasti", ali ne tako da se na vlast vrate "dosmanlije", već da vlast preuzmu radikali.

Šešelj je rekao i da bi kao predsednik neprestano "pritiskao" Vučićevu vladu da se odrekne EU i da se čvršće poveže sa Rusijom.

Posle mitinga na centralnom gradskom Trgu slobode pristalice radikala su krenule u "slobodarski marš centralnim gradskim ulicama".

среда, 26. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса