Milićević: Nemaju nikakve odgovore pa napadaju Vučića

Predsednik poslaničke grupe SPS Đorđe Milićević kaže da je zamisao većine opozicionih predsedničkih kandidata i onih kojih ih podržavaju da kroz napade na Aleksandra Vučića, iznošenjem neosnovanih tvrdnji i kritika, unapred opravdaju loš izborni rezultat.

"Potpuno je jasno ono o čemu smo više puta govorili, da najveći deo opozicionih predsedničkih kandidata ima samo jednu tačku svog programa, a to je mržnja i napad na program i politiku Aleksandra Vučića, zajedničkog predsedničkog kandidata koalicije i kandidata građana Srbije", rekao je Milićević.

U izjavi medijima je naveo da njihov cilj nije da ponude odgovore na ključna pitanja sa kojima se suočava Srbija, već da kroz iznošenje neistina, kritiku medija, kritiku institucija i kroz političku manipulaciju, pokušaju ostvariti političke poene.

"Ubeđeni smo da će građani znati na pravi način da vrednuju i da će umeti da prepoznaju i razdvoje rad, trud, napor i vidljive rezultate u odnosu na političku demagogiju i populizam", dodao je.

SPS ostaje posvećena sprovođenju plana i programa našeg zajedničkog predsedničkog kandidata Aleksandra Vučića, a to je da od Srbije stvorimo modernu, uređenu, razvijenu državu, poštovanu i uvažavanu u svetu, koja će biti deo porodice evropskih naroda, poručio je Milićević.

SPS: Kosovska vlada pokušava da legalizuje pljačku

Član predsedništva Socijalističke partije Srbije Dejan Radenković izjavio je da odluka kosovske vlade da prisvoji svu imovinu Srbije na KiM predstavlja grubu provokaciju i pokušaj legalizacije nezapamćene pljačke i otimačine privatne, crkvene i državne imovine koju albanski separatisti sprovode u poslednje dve decenije. 

Posle kriminalne privatizacije koje je sprovedena na Kosovu, koja će ostati zabeležena u istoriji kao jedina privatizacija bez utvrđivanja vlasništva, sada je na delu pokušaj da se otme 17 milijardi tona lignita, rudno bogatstvo Trepče, infrastruktura 1.358 srpskih preduzeća koliko je oteto na Kosovu i Metohiji, rekao je Radenković za Tanjug.

"Međunarodna zajednica, koja počiva na načelu neprikosnovene zaštite imovine, mora da reaguje na ovakve pokušaje otimačine. Posle etničkog čišćenja čitave Metohije i najvećeg dela Kosova, plan političkog rukovodstva Kosova je da preotme i imovinu", ocenio je Radenković.

Radenković je dodao da je ovo politička predstava kako bi se izazvao haos u južnoj pokrajini i kako bi ekstremni deo kosovske albanske političke elite ucenio i EU i SAD i pokazao da bez njih nema stabilnosti.

"Radi se o najekstremnijem delu kosovske vlasti koji na ovaj način pokušava da izbegne da se nađe na optuženickoj klupi Specijalnog suda za ratne zločine OVK", zaključio je Radenković.

уторак, 15. април 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом