Optužnica zbog utapanja braće u Srebrnom jezeru

Protiv četvoro okrivljenih Osnovno javno tužilaštvo u Velikom Gradištu podnelo je sudu optužni predlog zbog utapanja dvojice braće u Srebrnom jezeru, koje se dogodilo 11. septembra.

Optužni predlog je podnet nakon preduzetih dokaznih radnji protiv okrivljenih D. S. i M. S. iz Niša, Z. J. iz Vučića kod Rače i M. G. iz Rače, zbog krivičnog dela teško delo protiv opšte sigurnosti, precizira se u saopštenju tužilaštva.

D. S. i M. S. su osumnjičeni da su iznajmili pedalinu bez sigurnosnih pojaseva deci koja su bila na ekskurziji, kada su se dvojica braće utopila u Srebrnom jezeru.

Druga dvojica optuženih su direktor Osnovne škole "Karađorđe" iz Rače Kragujevačke i trener, koji je pomoćni radnik u toj školi koja je povela decu na ekskurziju.

Braća Nikola (13) i Stefan Petrović (14), obojica neplivači, utopila su se 11. septembra u Srebrnom jezeru.

Njihova tela su pripadnici Ronilačke jedinice Žandarmerije pronašli i izvukli iz jezera u ponedeljak, dan posle utapanja.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 28. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса