četvrtak, 25.01.2018, 12:00 -> 17:40
Izvor: RTS
"Prvi maj" iz Pirota konačno dobio vlasnika
Industrija odeće "Prvi maj" iz Pirota, posle dve neuspešne i raskinute privatizacije, proglašenog stečaja, nekoliko pokušaja prodaje, dobila je vlasnika. Kompanija "E-Miroljo" sa sedištem u Dimitrovgradu, deo je italijanske kompanije poznate u svetu tekstilne industrije. U prvoj od tri prvomajske hale, proizvodnja je počela.
Novi vlasnik, kompanija "E-Miroljo", koja je pirotsku fabriku kupila krajem oktobra, proizvodnju je pokrenula pre petnaestak dana. Radnice su uglavnom nekadašnje prvomajke.
Jedne radnice kažu da je svaki početak je težak, da je to neka nova firma, da je divno raditi u hali i u "Prvom maju" uopšte. Druge kažu da tekstilna industrija, treba da oživi u Pirotu i da zaposli puno radnika.
Posle pet neuspelih prodaja "Prvi maj" je konačno dobio vlasnika. U ovom pogonu trenutno radi 130 radnica, a kako sada stoje stvari, najavljeno je da će do kraja februara raditi 200 radnika.
Nekad je "Prvi maj" zapošljavao preko šest i po hiljada ljudi.
Paralelno se radi na povećanju proizvodnih kapaciteta i širenju maloprodajne mreže.
"Idemo u rekonstrukciju pogona, hale dva i tri - Teko 2 i Teko 3, jer to zahteva dosta investicija, infrastruktura je propala. Dok mi sve to dovedemo u red, onda ćemo nastaviti sa zapošljavanjem. Plan nam je veoma ambiciozan, računamo na 500, 600, čak i do hiljadu radnika", kaže direktor fabrike Todor Georgijev.
Novi vlasnik neće menjati ni ime fabrike, jer kako nam je rečeno, to je brend, koji se još uvek pamti u tekstilnoj industriji.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 0
Pošalji komentar