Podrška porodica žrtava borbi za opstanak na KiM

Udruženje porodica kosmetskih žrtava je, povodom posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića Kosovu i Metohiji, saopštilo da daje podršku našem narodu u borbi za ostanak i opstanak na Kosovu i Metohiji.

"Upravo zbog toga su i naši najbliži položili svoje živote na Kosovu i Metohiji", navodi se u saopštenju Udruženja porodica kidnapovanih i ubijenih na KiM.

U udruženju kažu da je, zbog problema u kojima se nalaze, "nužno reagovanje i ako se odnosi na prošlo vreme, na prošlu vlast, državnike i njihovu neposvećenost ljudima, žrtvama, njihovim porodicama".

"Pitanje se samo nameće: Da li bi veći broj naših najbližih članova porodica kidnapovanih i ubijenih danas bili sa nama da je se DOS-ovski režim odgovorno, sa savešću i moralom, pravedno odnosio prema problemu, a ticao se života i smrti? Životi naših otetih i ubijenih su bili i u rukama DOS-ovskog režima, ali odlukom da se iz zatvora u Srbiji oslobodi 2.108 albanskih terorista i zločinaca 'OVK' za veći broj njih je potpisana smrtna presuda", navodi se u saopštenju i dodaje:

"Da su se 2001. godine, jula meseca, predsednik i premijer udostojili i smogli smelosti i hrabrosti da posete članove porodica kidnapovanih i ubijenih, koji su u Gračanici štrajkovali glađu, zbog odluke da se ti zločinci oslobode, a bez zahteva da se i kidnapovani Srbi oslobode, danas bi ovaj problem ako ništa drugo 'brojao manju cifru'".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом