Sahranjen Simo Gajin

Dugogodišnji urednik na RTS-u i član UNS-a Simo Gajin sahranjen je u četvrtak u krugu porodice na Novom groblju u Beogradu. Komemoracija Simi Gajinu biće održana u sredu, 10. januara, sa početkom u 11 sati u Udruženju novinara Srbije (Resavska 28).

Simo Gajin je rođen 11. aprila 1929. godine u Ravnom. Studirao je na Pravnom fakultetu.

Novinarstvom je počeo da se bavi u gimnaziji kao dopisnik iz Novog Sada beogradskog lista Glas, podseća UNS.

U Televiziji Beograd radio je od njenog osnivanja 1958. godine. Bio je reporter, komentator, voditelj i urednik Informativnog programa.

Od 1965. do 1973. godine pratio je odlazak naših radnika u inostranstvo. Od reportaža za TV Dnevnik iz Austrije, Nemačke, Švajcarske, Holandije i Belgije nastala je dokumentarna serija "Milion ljudi sa koferima".

Od 1990. do 2001. u političkom magazinu Za i protiv (ZIP) i emisijama "Vremeplov naših dana" i "Otvoreni studio" pokrivao je dešavanja na Balkanu.

Dobitnik je brojnih nagrada i priznanja: Godišnje nagrade RTB (1978), Godišnje pohvale (1975) i Nagrade za životno delo "Svetozar Marković" (1993) Udruženja novinara Srbije, Ordena rada sa zlatnim vencem (1978), Oktobarske nagrade grada Beograda (1996).

Simo Gajin je preminuo 23. decembra u Beogradu, u 89. godini.

Broj komentara 4

Pošalji komentar

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Закључано: Откључајте повлачењем стрелице у десно ...
nedelja, 30. mart 2025.
12° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom