Šarčević posetio renoviranu školu u Subotici

Gotovo 400 škola u Srbiji se renovira ove godine kako bi đaci imali kvalitetnije uslove za učenje, kaže ministar prosvete Mladen Šarčević koji je posetio osnovnu školu "Sonja Marinković" u Subotici.

Ta škola obnovljena je sredstvima Kancelarije za upravljanje javnim ulaganjima u iznosu od 48 miliona dinara.

Potpuno su obnovljene učionice i toaleti, zamenjena vodovodna i kanalizaciona mreža, instalirano novo osvetljenje, sređena fasada, a predstoji renoviranje sale za fizičko vaspitanje.

Ministar Šarčević najavio je osnivanje subotičkog centra za usavršavanje nastavnika, jednog od 12 u Srbiji, kao deo važnog posla u prosveti koji predstoji.

"Veoma sam zadovoljan načinom na koji lokalna samouprava brine o obrazovno vaspitnim ustanovama, ali i načinom funkcionisanja škole koju smo posetili", rekao je Šarčević.

Ministar je dodao i da ga raduje činjenica da su rukovodstvo i zaposleni u školi zainteresovani za unapređenje nastave.

"To pokazuje činjenica da se u školi realizuje nekoliko projekata, a jedan od njih je sa kompanijom Univereksport o učenju i stvaranju kompetencija u oblasti preduzetništva, u kojem se ukupno nalazi 40 škola", istakao je Šarčević.

Sa ministrom školu je posetio i gradonačelnik Subotice Bogdan Laban koji je zahvalio Vladi Republike Srbije i Pokrajinskoj vladi Vojvodine što su samo u toku ove godine uložili više stotina miliona dinara u škole.

"Zahvalan sam što smo u prilici da učenicima obezbedimo bolje uslove, ali i nastavnicima, jer će na taj način biti u mogućnosti da podignu lestvicu znanja", rekao je Laban.

Tokom posete Subotici ministar je obišao i radove na izgradnji studentskog odmarališta na Paliću.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 31. март 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом