петак, 12.05.2017, 13:26 -> 16:31
Извор: РТС
Preminuo bivši direktor Televizije Beograd Ljubomir Zečević
U Beogradu je preminuo Ljubomir Zečević, pionir Televizije Beograd i direktor od 1972. do 1985. godine. Ispraćaj za kremaciju Ljubomira Zečevića je u četvrtak,18.maja u 13.30 časova na Novom groblju.
Rođen je 27. septembra 1925. u Beogradu. Kao gimnazijalac se uključio u borbu protiv nacizma, više puta je hapšen, a poslednji put, aprila 1943, posle beogradskog zatvora, Banjičkog logora, Mauthauzena, dočekao je oslobođenje u logoru Ebenze.
Po povratku je završio Visoku školu političkih nauka i od 1950. radio kao novinar u Radio Beogradu. Bio je u prvoj programskoj grupi za pokretanje televizije u Srbiji i novinar i urednik Kulturne rubrike u informativnom programu od prvog dana rada televizije 1958. godine.
Izveštavao je u prvom direktnom televizijskom prenosu Evrovizije i iste 1961. godine izveštavao iz Stokholma sa ceremonije uručenja Nobelove nagrade Ivi Andriću.
Takođe, bio je u grupi koja je kod nas pokrenula televiziju u boji i bio glavni i odgovorni urednik Drugog programa Televizije, zatim direktor Televizije od 1972. do penzije 1985. godine.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар