U PIO Fond uplaćeno više novca nego što je planirano

U kasu PIO Fonda, zaključno sa 21. martom, uplaćeno je 2,5 milijardi dinara više nego što je planirano zahvaljujući značajno povećanom broju zaposlenih, izjavio je ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin.

"To je značajno povećanje ne samo u odnosu na plan već i u odnosu na isti period prošle godine", rekao je Vulin u Bosilegradu gde je u Domu zdravlja otvorio ordinaciju za medicinsko veštačenje Republičkog PIO Fonda.

Vulin je istakao da to povećanje znači da proces oporavka naše privrede daje rezultate.

"Privreda radi, a kada privreda radi i uplaćuju se doprinosi, mi možemo da otvaramo ovakva odeljenja i možemo da dopustimo da građani Srbije osete ekonomski napredak", rekao je Vulin.

Poručio je da je politika ministarstva koje vodi ta da sve usluge budu približene korisnicima i da svako pravo koje građani imaju mora biti zadovoljeno, bez ili sa minimumom troškova i bez gubitka vremena, u skladu sa njihovim zdravstvenim mogućnostima.

"Ovo je nastavak naše politike i tako ćemo se ponašati i u drugim sredinama", podvukao je Vulin dodajući da je Bosilegrad udaljen od Vranja više od 100 kilometara.

Otvaranje ordinacije za medicinsko veštačenje je način da se ljudima život olakša i da im se pomogne, rekao je Vulin.

Kako je naveo, ministarstvo nije značajno povećalo troškove zahvaljujući tome što je dobilo odgovarajuću prostoriju.

"Sada će građani znati gde i kada mogu da dođu. Svi kojima je potrebna tuđa nega i pomoć, svi koji očekuju da koriste to pravo, sada će moći to da urade, u skladu sa svojim zdravstenim mogućnosti i bez ikakvih troškova", rekao je Vulin.

U ordinaciji za medicinsko veštačenje u Bosilegradu jednom mesečno će se obavljati veštačenje po zahtevima za ostvarivanje prava na pomoć i negu drugog lica, bez obzira da li se to pravo ostvaruje preko Fonda ili Centra za socijalni rad.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 28. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса