Usaglašeni detalji akreditacionog postupka za IPARD fondove

U Briselu su usaglašeni svi detalji akreditacionog postupka za IPARD fondove Evropske unije, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine.

Kako se navodi u saopštenju, ministar Branislav Nedimović sastao se u Briselu sa predstavnicima Generalnog direktorata za poljoprivredu i ruralni razvoj i Generalnog direktorata za zdravlje i bezbednost hrane.

Glavne teme sastanaka sa predstavnicima direktorata za poljoprivredu i bezbednost hrane bile su proces akreditacije Republike Srbije u pogledu korišćenja IPARD fondova, kao i mere prevencije od pojava stočnih bolesti.

Razgovori su rezultirali tačnim usaglašavanjem svih detalja oko akreditacionog postupka za IPARD, kao i obezbeđivanjem sredstava iz EU za troškove vakcinacije protiv bolesti goveda "kvrgava koža" za ovu i narednu godinu.

Nedimović je tokom posete razgovarao i sa direktorkom za Zapadni Balkan pri Generalnom direktoratu Evropske komisije za evropsku politiku susedstva i pregovore Genovevom Ruiz Kalaverom.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом