Dani RS u Srbiji, šansa za zbližavanje i poslovanje

U narednih šest dana, u Srbiji se obeležavaju dani Republike Srpske. U 15 gradova širom zemlje umetnici iz Srpske izvešće brojne programe, a cilj manifestacije je jačanje saradnje Srbije i Srpske.

Iako su poslednjih dana u fokusu razgovori Srbije i Republike Srpske o referendumu, u narednoj nedelji biće prilika i za druge teme. Četvrti put u Srbiji Dani Srpske šansa su da se građani, sa obe strane Drine, zbliže, udruže ali i posluju.

"Ovo je Dan kada promovišemo RS, sasvim je logično da imamo jedan ovakav dan, da možemo predstaviti ko smo, šta smo, na koji način neko može doći u RS i uložiti svoj novac, i obezbeđivati zajedno nova radna mesta", kaže Željka Cvijanović, premijerka Republike Srpske.

Turisti ne čekaju investitore. Iz Srbije rado odlaze u Srpsku, pre svega na Jahorinu, u etno selo Stanišić i Andrić grad. Na dalekim tržištima, turistički poslenici iz Srbije i Srpske predstavljaju se zajedno.

"Mislim da je to jedini način da veći broj turista koji dolaze ostane što duže na našim prsotrima. Udruženi zaista možemo više", kaže Nada Jovanović, direktorka TO Republike Srpske.

Na štandu u centru prestonice svoju turističku i gastronomsku ponudu predstavili su Banjaluka, Trebinje i Bijeljina.

Posle Beograda turistički karavan ide u Novi Sad, Suboticu, Kragujevac.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 28. март 2025.
13° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса