Agencije čekaju preporuku Ministarstva turizma o aranžmanima za Tursku

Turističke agencije očekuju savet Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije o putovanjima turista u Tursku, izjavio je direktor agencije "Belvi" Milan Lainović.

Lainović je rekao da se očekuje sastanak s predstavnicima Ministarstva na kojem bi se razgovaralo o tom problemu.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić je pozvao je građane da ne putuju u Tursku, jer ne može da im se garantuje bezbednost, ali u agencijama navode da je potreban i zvaničan stav Vlade Srbije o zabrani putovanja u tu zemlju, kako bi agencije imale pravni osnov da vrate novac onima koji su uplatili aranžmane.

Lainović je rekao da za sada nema većeg otkazivanja turističkih arnžamana za Tursku, i da se letovi "Er Srbije" ka toj zemlji redovno odvijaju.

"Za sada imamo informaciju da je u letovalištima u Turskoj sve u redu i ne očekujemo veća otkazivanja", rekao je Lainović.

Marketing menadžer turističke agencije 1A Branko Malek takođe je izjavio agenciji Beta da se čeka zvaničan stav Vlade Srbije o zabrani putovanja u Tursku, jer agencije ne mogu da otkazuju aranžamane i vraćaju novac putnicima na osnovu usmenih preporuka.

Istakao je da su u kontatu sa Ministarstvom turizma i da očekuju savet kako da postupe u ovakvim okolnostima.

Prema njegovim rečima, za sada nema većeg otkazivanja putnika, a ni agencije ne planiraju da otkažu već uplaćene aranžmane, jer je situacija u letovalištima u Antalijskoj oblasti mirna.

Neke agencije u Srbiji, kao što je Sabra, još pre mesec dana otkazale su sve aranžmane za letovanje u Turskoj.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 27. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса