Zapaljena još jedna lutka Milorada Pupovca 

Nakon što je u nedelju u Kaštel Sućurcu zapaljena lutka Milorada Pupovca, danas je lutka sa njegovim likom zapaljena i u Kaštel Starom. Pupovac razmišlja da SDSS uskrati podršku Plenkoviću.

Nakon Kaštelana iz Sućurca i Kaštelani iz Kaštela Starog smatraju da je predstavnik Srba u Hrvatskoj glavni krivac za sve loše što im se događa u životu, prenosi Indeks.

"Tužno u kakvom gradu živim", dodao je jedan stanovnik iz Kaštela.

Osim toga, i u Kaštel Starom ponovljen je skeč sa skakanjem maškara odevenih u vaterpoliste Crvene zvezde u more, što je ruganje na nedavni napad u Splitu.

Dok je lutka Milorada Pupovca gorela, ljudi su oduševljeno aplaudirali.

Osim Pupovca, u Kaštel Starom spaljena je i lutka sa likom hrvatskog premijera Andreja Plenkovića koji je imao bokserske rukavice i predstavljao je, kako navodi Indeks, anemičnog boksera.

Prethodno je na tradicionalnom karnevalu, koji je u nedelju održan u Kaštelima blizu Splita, spaljena lutka sa likom Milorada Pupovca. 

Pupovac razmišlja da SDSS uskrati podršku Plenkoviću  

Lider Samostalne demokratske stranke Srba (SDSS) u Hrvatskoj Milorad Pupovac izjavio je za hrvatski Medija servis da razmišlja o uskraćivanju podrške vladajućoj koaliciji, koju predvode HDZ i premijer Andrej Plenković.

Pupovac je rekao da je kao Dalmatinac duboko povređen spaljivanjem lutke sa njegovim likom u Kaštelu kraj Splita prošlog vikenda, ocenivši da je reč o podsticanju na nasilje u atmosferi mržnje koju dozvoljava državni vrh.

Potvrđujući da razmišlja o izlasku SDSS-a iz vladajuće koalicije, Pupovac je rekao da je to bila reakcija koja je rezultat dužeg i ozbiljnog promišljanja.

"Više je razloga za to i to je poruka koju smo morali poslati", rekao je Pupovac.

Ranije danas, Pupovac se u izjavi za zagrebačku N1 osvrnuo na spaljivanje lutke sa njegovim likom u nedelju na karnevalu u Kaštel Sućurcu, istakavši da je rekao činjenicu da nijedna stranka, ni član vlade nisu reagovali na taj događaj.

"Niko ne treba apriori na prvi pogled da osuđuje da maškare ne smeju da ismevaju ljude i pribijati ih na stub srama i simbolički spaljivati figure odbrane za tu godinu. Međutim, kada je reč o toj tradiciji, ona se ne usmerava na slabije i drugačije, na manjine, na migrante, na ljude drugačijih nacionalnih i verskih uverenja, već na one koji imaju moć, na biskupe, ministre, strane namesnike, a sedati na rudo onih koji šire mržnju prema pripadnicima drugih nacionalnih ili verskih manjina, to nije karneval", poručio je Pupovac.

"Spaljivanje lutke – govor mržnje" 

Ukazao je da je bacanje srpskog vaterpoliste u more ranije i sada spaljivanje lutke sa njegovim likom – govor mržnje.

"Nije kriva gomila i masa, već oni koji mese svest mase – vlast. Ne mislim samo na državnu, već mislim i na vlast crkvenu, medijsku i druge vlasti", naveo je Pupovac koji je i predsednik Srpskog narodnog vijeća.

Upitan kakva je njegova odgovornost u svemu kao člana koalicione vlade, Pupovac je rekao da je i ranije na takva pitanja davao odgovore koji nisu zadovoljili.

"Danas ću vam reći – nema odgovora na to pitanje. Ne mogu braniti svoju poziciju, a sve dalje nije stvar mog promišljanja već stranačkog rukovodstva, previše se toga nakupilo. Orkestrirana kampanja za ratne zločine koju vodi jedan gradonačelnik i svi su je prihvatili... Ko ima obraza reći da ustaški pozdrav 'Za dom spremni' nije ustaški pozdrav i da to nije ista tradicija", zapitao je Pupovac.

A na pitanje gde je granica preko koje neće preći, odgovorio je: "Mogu samo reći da sam stao na tu crtu, ali da je neću preći. Danas vam toliko mogu reći". 

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 13. март 2025.
15° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса