недеља, 03.02.2019, 19:13 -> 19:28
Извор: Танјуг
Dodik: Međunarodni protektorat u BiH mora da prestane
Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik izjavio je da međunarodni protektorat mora da prestane u BiH, koja se danas pokazuje kao smetnja za razvoj bilo kojeg naroda, entiteta ili kantona.
Ono što su činili međunarodni protektori u poslednjih 20 godina u suštini nije pomoglo nikome, već je odmoglo mnogo, rekao je Dodik novinarima u Banjaluci, prenosi RTRS.
Prema njegovim rečima, da je bilo primene izvornog Dejtonskog sporazuma, sigurno bi danas bile konstituisane snažne jedinice koje čine BiH i mogle su da ostvare svoj razvoj.
"Svih ovih godina, zbog napada i ponašanja visokog predstavnika koji je masovno kriminalno kršio međunarodni ugovor, došli smo u situaciju da imamo potpunu paralizu na nivou BiH, bez ijedne ideje šta BiH znači sutra", ukazao je Dodik.
Rekao je da samo postoje pojedinačne ideje - Bošnjaci misle da treba da nestane Republika Srpska i da BiH bude celovita, a da Sarajevo postane epicentar svih dešavanja.
"Hrvati su potpuno nezadovoljni stanjem u Federaciji BiH i žele najradije, kada bi bili u mogućnosti, da formiraju svoju teritorijalno-političku celinu, a mi Srbi ne vidimo nikakvu budućnost u BiH u kojoj samo postoji arogancija međunarodnog faktora i ideologija neoliberalizma koja pokušava ovde da nas utrpa u neku smesu koja ne može da funkcioniše i da izrodi ništa dobro", poručio je Dodik.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар