Srbin osumnjičen za ubistvo civila i veterana u Škabrnji

Muškarac poreklom iz Loznice koji živi u Sidneju i ima državljanstvo Australije osumnjičen je za ubistvo 30 civila i 13 veterana u Škabrnji u decembru 1991. godine.

Prema pisanju medija, Z. T. (59) je dobrovoljac iz Loznice koji je zapovedao specijalnim vodom benkovačkih specijalaca, prenosi Hina.

Kriminalistička policija utvrdila je da je tada 32-godišnji Z. T. kao zapovednik 2. specijalnog voda TO Benkovac direktno odgovoran za mučenja, zlostavljanja i ubijanje 43 Škabrnjana, 30 civila i 13 veterana u čijim ubistvima je, kako se navodi, i sam učestvovao.

Zadarska policija osumnjičila je Srbina Z. T. da je, postupajući protivno odredbama Ženevske konvencije o zaštiti građanskih osoba za vreme rata i protivno odredbama Ženevske konvencija o postupanju s ratnim zarobljenicima, počinio krivična dela ratnog zločina protiv civilnog stanovništva i protiv ratnih zarobljenika.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 31. март 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом