Orban: Nacija nesposobna da se brani ne treba ni da postoji

Premijer Mađarske Viktor Orban rekao je da je jačanje nacionalne bezbednosti prioritet nove vlade Fidesa i demohrišćana u svetlu "miliona migranata koji su spremni da krenu na put ovamo".

Viktor Orban je, na inauguraciji novog načelnika Generalštaba Oružanih snaga Mađarske generala Ferenca Koroma, rekao da snažna Mađarska ne može da postoji bez snažne vojske.

"Nacija koja nije sposobna da se brani ne zaslužuje ni da postoji. Budžet mađarske vojske biće više nego udvostručen narednih godina. Odbrana Mađarske nije zadatak NATO ili EU, već naš zadatak", poručio je Orban, prenosi MTI.

Navodi se da je Koromov prethodnik Tibor Benko postao ministar odbrane u novom Orbanom kabinetu.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 26. март 2025.
10° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса