четвртак, 12.04.2018, 18:51 -> 20:56
Извор: Танјуг
Dodik: Izetbegović šalje ratnohuškačke poruke
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik navodi da bošnjački član Predsedništva BiH Bakir Izetbegović šalje ratnohuškačke poruke i da ide putem koji vodi konfliktu, prenose banjalučki mediji.
Milorad Dodik je naglasio da bi svaka akcija Bakira Izetbegovića koja podrazumeva oružje bila nelegitimna, odnosno da legitimitet nemaju njegovi snovi o ratu, koji povremeno najavljuje.
"Nema vojsku, niti policiju. Da bi Oružane snage BiH bile upotrebljene, odluku mora da donese Predsedništvo BiH, a ako bi hteo da upotrebi policiju u Federaciji BiH (FBiH), tu odluku moraju da donesu i Hrvati, a on tu odluku nema", rekao je Dodik novinarima u Modriči.
Predsednik Republike Srpske je, takođe, rekao da je Srpska jedina koja ima legitimnu nadležnost nad određenom oružanom strukturom, a to je nad svojom policijom.
"Da smo izgubili policiju i da se nismo odlučno borili za njen status, danas ne bi bilo ni Republike Srpske. To je bio deo projekta i, budući da se nije desilo, Izetbegović sada sanja druge snove, ali brzo odlazi u prošlost", naglasio je Dodik, prenosi RTRS.
Komentarišući izjavu Izetbegovića da BiH neće trošiti novac na kupovinu raketnih sistema i aviona, ali da će zaokružiti proizvodnju municije za tržište, ali i za, kako je rekao, ne daj Bože, Dodik je naveo da je reč o nekom hvalospevu Izetbegovića.
"Neka on čeka to ne daj Bože", poručio je predsednik Republike Srpske.
"Srpskoj oteta nadležnost u vezi sa oružjem"
Podsetio je da je naporima međunarodne zajednice u Srpskoj uništena sva namenska industrija, dok je u FBiH ostalo šest fabrika naoružanja i municije, koje i danas rade.
"Izetbegović nema potencijala i ne može mu pomoći ni 16 fabrika, a kamoli tih šest", rekao je Dodik.
Napomenuo je da je Srpskoj oteta nadležnost u vezi sa oružjem i da je prenesena na nivo BiH, te da je Predsedništvo BiH vrhovni komandant Oružanih snaga BiH.
"Na ovakve izjave bi trebalo da reaguje srpski član Predsedništva BiH Mladen Ivanić, koji je tamo u ime Srba, ali se pokazuje slab u zaštiti naših interesa", istakao je predsednik Republike Srpske.
Podsetio je da je pre dva dana Izetbegović izjavljivao da su Bošnjaci u Srpskoj diskriminisani, što nije tačno, a nije rekao da Dom naroda Parlamenta FBiH nije adekvatno popunjen Srbima i da se Srbima sudi po zakonima koji imaju strože odredbe, na šta je reagovala i međunarodna zajednica.
"Ako bi neko mogao da govori o diskriminaciji u BiH, onda su to, osim Hrvata, i Srbi, i to od većinskog naroda – Bošnjaka i njihovih političkih predstavnika koji pokušavaju da nametnu strategije za sveukupan razvoj", naglasio je Dodik.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар