Izdato upozorenje na poplave u Rumuniji

Rumunske vlasti izdale su upozorenje na poplave u zapadnoj delu te zemlje zbog obilnih kiša.

Nacionalni hidrološki institut izdao je "žuti alarm" za reku Mureš na zapadu zemlje, a u upozorenju se navodi da bi obilne padavine mogle da izazovu bujice i poplave duž rečne obale, prenosi AP.

Prema prognozi meteorologa, očekuje se da će obilne kiše na zapadu, severu i u centralnoj Rumuniji trajati do utorka ujutru, dok će temperature ostati visoke, sa maksimumom od 36 stepeni.

Na Transalpini, najvišem planinskom putu u Rumuniji, zbog padavina došlo je do klizišta i odrona.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 30. март 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом