Doneta odluka o likvidaciji "Agrokorove" firme "Velpro" u BiH

Većina od 161 zaposlenog iz "Agrokorove" firme "Velpro" u BiH biće raspoređena u okviru "Konzuma" i "Merkatora", a određeni broj njih će otići u penziju, prenose "Nezavisne novine".

U narednom periodu predstoji likvidacija "Agrokorove" firme "Velpro" u Bosni i Hercegovini, što su danas potvrdili i Anto Ramljak, poverenik hrvatske vlade za "Agrokor", i Mirko Šarović, ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, posle sastanka u Sarajevu.

Šarović je rekao novinarima da je Ramljak najavio likvidaciju "Velproa", a da je obećano da će većina od 161 zaposlenih biti raspoređena u okviru "Konzuma" i "Merkatora", a određeni broj njih će otići u penziju ili po nekom drugom osnovu, prenose Nezavisne novine.

Isto to je novinarima potvrdio i Ramljak, konstatujući da je predstavnicima nadležnih državnih i entitetskih institucija u BiH predočio i plan restrukturiranja i smanjenja troškova, kao i da se krenulo sa likvidacijom "Velproa".

"Donesena je odluka o likvidaciji 'Velproa' jer je firma veliki gubitaš", rekao je Ramljak, dodajući da će određeni broj radnika biti prebačen u druge "Agrokorove" kompanije, a jedan broj će dobiti otpremnine.

On je ocenio da je "Agrokor" ušao u jednu bolju fazu, i naveo da očekuje da će se situacija u potpunosti stabilizovati.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 29. март 2025.
10° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса