Parlamentarni izbori u Albaniji 25. juna

Predsednik Albanije Bujar Nišani doneo je odluku da parlamentarni izbori u toj zemlji, koji su bili odloženi u okviru kompromisa postignutog između političkih stranaka, bude održan 25. juna, javlja AP.

Izbori su, inače, prvobitno bili zakazani za 18. jun, ali su odloženi u skladu sa dogovorom između vladajuće Socijalističke partije i opozicione Demokratske stranke, u čijem postizanju su posredovali zvaničnici SAD i EU.

Opozicija je bojkotovala parlament od februara meseca i nije se registrovala za izbore, tvrdeći da će vlada manipulisati glasanjem.

Parlament je raspušten uoči izbora, ali se očekuje da će održati vanredno zasedanje u ponedeljak radi izmena na sedam ministarskih mesta koja je premijer Edi Rama dao demokratama, navodi američka agencija.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 18. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом