Skupština Republike Srpske o zahtevu za reviziju presude

U Banja Luci će danas biti održana sednica Narodne skupštine Republike Srpske na kojoj će biti raspravljano o reviziji presude BiH protiv Srbije za genocid. Prethodno su na adresu tri člana Predsedništva stigla pisma u kojim ih navodno Sud u Hagu poziva da do 2. marta održe sednicu Predsedništva i donesu stav o reviziji presude.

Pre početka sednice Skupštine RS koja je zakazana za 13 časova biće održane konsultacije. Dodikov SNSD ima sednicu Predsedništva a očekuje se i sastanak Saveza za promene koji bi trebao da saopšti kako će ubuduće funkcionisati Savet ministara i da li postoji paralmentarna većina na nivou BiH.

SDS će na sastanak sa stavom da prekida svaki oblik saradnje sa Bakirom Izetbegovićem. Saopštavaju da će sada biti u fokusu samo interesi Republike Srpske.

Na sednici Skupštine Srpske poslanicima će se obratiti predsedavajući Predsedništva Mladen Ivanić i predsednik Milorad Dodik.

Za pismo koje je stiglo iz Haga Mladen Ivanić kaže da ga nije pročitao i da je zbog nepoverenja prema ambasadorki u Hagu traži da pismo bude poslano službenom poštom.

Da navodno Sud u Hagu traži ponovnu sednicu Predsendištva i stav o reviziji Milorad Dodik smatra nepotrebnim. Sednica je, kaže održana i napustio je Bakir Izetbegović. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 26. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса