недеља, 29.01.2017, 21:34 -> 21:40
Извор: Танјуг
Još se čeka odluka o formiranju nove makedonske vlade
Portparol albanske partije DUI, koja pregovara sa VMRO-DPMNE o formiranju nove makedonske Vlade, Bujar Osmani izjavio je u Maloj Rečici, da se nada da će odluka o formiranju makedonske vlade biti doneta do ponoći, kao i da će biti dobra za sve građane Makedonije, prenose lokalni mediji.
Osmani je negirao spekulacije, koje su se pojavile u toku dana u javnosti, da je doneta odluka da se napravi koalicija sa vladajućom VMRO-DPMNE Nikole Gruevskog, ističući da je takva odluka veoma važna.
Oko 21 sat, kako javljaju makedonski mediji, trebalo bi da je počeo sastanak Predsedništva VMRO-DPMNE, nakon kojeg će biti jasno da li će biti postignut koalicioni sporazum.
Kako se navodi, DUI je postavila dva uslova za formiranje vladajuće koalicije - da albanski bude drugi zvanični jezik u Makedoniji, i da se dozvoli istraga o skandalu koji je potresao tu državu, a koji se odnosi na prisluškivanje razgovora funkcionera, međutim Gruevski je oba zahteva odbio.
VMRO-DPMNE na izborima održanim 11. decembra osvojila je 51 mandat od 120. dok je DUI osvojila 10 mandata.
Gruevski ima rok do ponoći da formira kabinet, a ukoliko to ne uspe predsednik Makedonije Đorđe Ivanov mandat će poveriti Socijaldemokratskoj stranci, koja je osvojila 49 mandata.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар