недеља, 29.01.2017, 16:51 -> 16:56
Извор: РТС
Intenzivni pokušaji ulazaka migranata u Mađarsku
U prethodna dva dana 370 migranata pokušalo ilegalno da uđe u Mađarsku, što su najintenzivniji pokušaji ove godine, rekao je Đerđ Bakondi, glavni savetnik za nacionalnu bezbednost mađarskog premijera Viktora Orbana.
Uprkos naporima članica Evropske unije na zaštiti šengenskih granica, u prethodna dva dana desili su se ovogodišnji najintenzivniji pokušaji ilegalnog prelaska ograde na mađarsko-srpskoj granici, saopštio je glavni savetnik za nacionalnu bezbednost Viktora Orbana.
"U petak smo imali 192 pokušaja ilegalnog prelaska granice, od čega je 159 sprečeno na samoj ogradi, dok je 33 migranta vraćeno u tranzitne zone, dok je u subotu bilo 178 pokušaja. Odbrana mađarske granice je adekvatna i mi ćemo taj sistem i dalje ojačavati", naveo je Đerđ Bakondi.
On je naveo da se ispostavilo da je imigracija stalna i masovna, ilegalna i organizovana, često i nasilna i da veliki broj migranata čeka u Aziji i Africi da krene put Evrope.
"Pogrešna, nepraktična i često zakasnela reakcija pojedinih članica EU na migranstku krizu rezultirala je pogoršavanjem bezbednosne situacije u Evropi. Spoljne granice EU moraju biti zaštićene, šengenska pravila ponovo uspostavljena", rekao je Bakondi.
Glavni savetnik za nacionalnu bezbednost mađarskog premijera naveo je da Vlada smatra da je potrebno uspostaviti hotspotove za migrante van granica Evropske unije tako da se ulaz u Evropu dozvoli samo onima koji stvarno zaslužuju politički azil.
Takođe je ukazao na važnost readmisije, odnosno deportacije svih onih koji u EU borave ilegalno.
Bakondi je rekao da u Mađarskoj trenutno borave 804 izbeglice koji uživaju neki od oblika zaštite.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар