ponedeljak, 12.12.2016, 15:18 -> 15:40
Izvor: Tanjug
Mektić: ID se priključilo 226 državljana, 46 se vratilo
Ministar bezbednosti BiH Dragan Mektić je na sednici Odbora za bezbednost Narodne skupštine Republike Srpske u Banjaluci izjavio da se o terorizmu u BiH mora govoriti transparentno, a ne na način da se stvari guraju pod tepih.
U Banjaluci se održava sednica Odbora za bezbednost Narodne skupštine Republike Srpske, uz učešće nadležnih predstavnika BiH i Srbije, o temi "Borba protiv terorizma, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala i korupcije - saradnja i zajedničko delovanje nadležnih organa i institucija", prenosi Kliks.
Razmatra se kako sprečiti terorističke napade, organizovan kriminal i korupciju, a zvaničnici su upozorili da očekuju da će se građani koji su se priključili Islamskoj državi uskoro vratiti kući i predstavljati pretnju i za zemlju i druge delove Evrope, navodi AP.
Ministar unutrašnjih poslova RS Dragan Lukač rekao je, nakon prvog panela koji se odnosi na borbu protiv terorizma, da su svi teroristički akti u BiH vezani za vehabijsko-selefijski pokret i da njihova verska učenja nikada nisu bila tipična za BiH, navodi Kliks.
Ministar bezbednosti BiH Dragan Mektić je naveo da se 226 državljana BiH priključilo Islamskoj državi u Siriji ili Iraku, da je 65 poginulo, a 46 se vratilo.
Mektić je istakao da se o terorizmu u BiH mora govoriti transparentno, a ne na način da se stvari guraju pod tepih.
Naveo je da nije za to da samoprozvani eksperti iznose podatke o problemu terorizma u BiH, a koji nisu tačni.
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 1
Pošalji komentar