Knežević: Lideri DF-a dobili ozbiljne pretnje uoči izbora

Predsednik Demokratske narodne partije i član predsedništva Demokratskog fronta Milan Knežević tvrdi da su lideri DF-a dobili "ozbiljna upozorenja" da im se na dan izbora, u slučaju poraza aktuelne vlasti, sprema fizička likvidacija.

Milan Knežević kaže da je postojala informacija da će svi lideri Demokratskog fronta biti likvidirani ukoliko se izbornog dana pojave na ulici, kako bi proslavili izborni rezultat.

"Nismo hteli da opterećujemo i alarmiramo javnost i tog dana obišli smo sva naša biračka mesta. Ovu informaciju nisam saopštio čak ni članovima porodice. Sve je to trebalo da se predstavi kao naš pokušaj rušenja sistema i učešća u montiranoj 'terorističkoj' akciji", rekao je Knežević na Srpskoj televiziji, prenosi Portal Analitika.

U tom smislu, kako je rekao, upozorio ih je i ministar unutrašnjih poslova u vladi izbornog poverenja Goran Danilović da u večernjim časovima, u vreme prebrojavanja i saopštavanja izbornih rezultata, ne dolazi do okupljanja simpatizera i članova opozicionih političkih partija, sve do objave konačnih rezultata Državne izborne komisije.

Uoči izbora u Crnoj Gori, koji su održani u nedelju 16. oktobra, uhapšena je grupa od 20 srpskih državljana na čelu sa bivšim šefom srpske Žandarmerije Bratislavom Dikićem sa obrazloženjem nadležnih da su oni nameravali da izvedu teroritičke akcije u Podgorici i uhapse premijera Mila Đukanovića, a sve za račun jedne stranke. Nije, međutim, precizirano koje.

Šest članova te grupe je pušteno, a četrnaestorici je određen pritvor do mesec dana.

Demokratski front je najpre nakon izbora saopštio da neće priznati izborne rezultate, a juče je saopštio da bi podržao manjinsku vladu, bez DPS i DF-a.

Jedan od lidera Fronta Nebojša Medojević rekao je za podgoričku Pobjedu ranije da je opozicija spremna da podrži manjinsku vladu i Rafeta Husovića, predsednika Bosnjačke stranke, za mandatara.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 13. април 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом