среда, 03.08.2016, 16:33 -> 16:41
Извор: Танјуг
Plenković: Pijetet prema svim žrtvama tokom "okupacije Hrvatske"
Predsednik vladajućeg HDZ-a Andrej Plenković kaže da je stav te stranke da izražava pijetet prema svim žrtvama koje su nastale tokom "okupacije Hrvatske".
Plenković je tako odgovorio na pitanje novinara kako komentariše zahtev Srpskog nacionalnog veća da se jedan dan izdvoji i za žrtve stradale u vojno-policijskoj akciji Oluja.
Plenković je inače ponovio stav da je "kontekst pristupnih pregovora" Srbije sa EU pravi trenutak da se sa Srbijom reše pitanja za koja je Hrvatska zainteresovana, a pre svega zakon o univerzalnoj jurisdikciji.
"Mi ne priznajemo zakon, koji stvara pravnu nesigurnost hrvatskih branitelja na hrvatskoj teritoriji", rekao je Plenković i dodao da očekuje da predstojeći Dan pobede u Hrvatskoj bude obeležen dostojno.
Plenković je rekao da Hrvatska vodi računa o manjinama, pa tako i o srpskoj, koja ima tri zagarantovana mesta u Saboru, a Beograd, tvrdi, ne ispunjava obavezu prema hrvatskoj manjini.
"Postoji i čitav niz drugih pitanja, počev od pitanja nestalih, zatočenih, granice između dveju država i svega onog što se odnosi na sukcesiju", zaključio je lider HDZ-a.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар