Merkel: Sporazum samo ako Britanija ostavi Severnu Irsku u carinskoj uniji

Nemačka kancelarka Angela Merkel je rekla britanskom premijeru Borisu Džonsonu da je "malo verovatno" postizanje sporazuma o Bregzitu, osim ukoliko Velika Britanija ne ostavi Severnu Irsku u carinskoj uniji.

"Merkelova je rekla da bi Nemačka mogla bez problema da napusti EU, ukoliko bi to želela, ali da Velika Britanija ne može to da učini ukoliko Severna Irska ne ostane u carinskoj uniji", prenosi Rojters pozivajući se na svoj izvor.

Merkelova je rekla i da je ona mislila da EU ima veto na britanski izlazak iz carinske unije.

Kako ocenjuje Rojters, taj razgovor je "postavio novu poziciju koja znači da je nemoguće postići dogovor o Bregzitu ni sada niti u u budućosti".

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 25. март 2025.
14° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса