Čavušoglu: Ne želimo da biramo između Rusije i zapada

Turska je spremna da razvije konstruktivne veze, kako sa Rusijom tako i sa zapadnim državama, rekao je ministar spoljnih poslova Turske Mevlut Čavušoglu.

"Turska je nezavisna i suverena država, i trebalo bi da ima dobre odnose sa svim susedima", rekao je Čavušoglu i naglasio da "Turska ne mora da bira između Rusije i ostalih", preneo je Tas.

Istakao je da Turska ne vidi odnos sa Moskvom kao alternativu odnosima sa drugim državama, i rekao da niko ni zapad ni Rusija ne treba, i ne mogu da ih nateraju na izbor između dve strane.

"To se dogodilo sa Ukrajinom, i pogledajte kako se završilo", rekao je Čavušoglu.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 28. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса