Papa Franja priznao da su sveštenici zlostavljali kaluđerice

Papa Franja prvi put je javno priznao da su sveštenici i biskupi seksualno zlostavljali kaluđerice i poručio da je posvećen tome da se učini više u borbi protiv tog problema.

"Da li bi trebalo da učinimo nešto više? Da. Postoji li volja? Da, ali je to put kojim smo već krenuli", rekao je papa novinarima u avionu, u povratku iz Abu Dabija.

35188887 Папа Фрања у Абу Дабиоју Papa Franja u Abu Dabioju

Naglasio je da "ne čine svi tako nešto", ali da postoje sveštenici i biskupi koji to rade. 

"I mislim da se to nastavlja, jer nije kao da jednom kada to shvatite, ono prestaje. Nastavlja se. I već neko vreme radimo na tome", rekao je papa Franja. 

Broj komentara 0

Pošalji komentar

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Zaključano: Otključajte povlačenjem strelice u desno ...
subota, 15. mart 2025.
23° C

Komentari

Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom
Predmeti od onixa
Unikatni ukrasi od oniksa