Meksiko, 33.000 ubistava u 2018. godini

Protekla godina bila je najcrnja u istoriji Meksika, pošto je u toj državi u kojoj besne rat protiv narko-mafije, tokom 2018. ubijeno više od 33.000 osoba, saopštile su vlasti u Meksiko Sitiju.

Tokom 2018. godine u Meksiku je ubijena tačno 33.341 osoba, odnosno čitavih 15 odsto više nego godinu dana ranije, kada je stradalo 28.866 ljudi.

Veliki broj ubistava povezan je sa sukobima mafijaških kartela, koji se već godinama bore za prevlast u različitim regionima Meksika.

Prema podacima meksičkih vlasti, od početka rata protiv narko-mafije 2006. godine u toj državi je ubijeno ili nestalo više od 200.000 ljudi.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 31. март 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом