Tramp pokreće nikada veće sankcije protiv Severne Koreje

Predsednik SAD Donald Tramp pokreće nikada veći set sankcija protiv Severne Koreje, prenosi "Rojters".

"Danas objavljujem da pokrećemo najveći do sada set sankcija protiv severnokorejskog režima", navodi se u odlomcima govora koji Donald Tramp treba da održi.

Ističe se da Tramp najavljuje da će američko ministarstvo finansija uskoro preduzeti akcije kako bi se dodatno presekli izvori prihoda i energenata koje, prema rečima šefa Bele kuće, Severna Koreja koristi za finansiranje nuklearnog programa i održavanje vojske.

Prema Trampovoj najavi, meta novih mera biće "više od 50 brodova, brodskih kompanija i trgovinskih firmi koji pomažu Severnoj Koreji u izbegavanju sankcija".

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 29. март 2025.
15° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса