Evakuacija turista u Švajcarskoj

Vozovi sa turistima počeli su da se spuštaju iz skijališta Cermat, pošto je železnička služba proradila nakon skoro dva dana suspenzije zbog rizika od lavina.

Voz sa vagonima kapaciteta od po 250 sedišta krenuli su popodne iz Cermata, a nakon što su obilne snežne padavine blokirale železnicu i puteve i "zarobile oko 13.000 turista", prenoi Rojters.

Turističke službe potvrdile su da železnički saobraćaj proradio. Prethodno, turisti su helikopterima prebacivani u obližnje selo.

Policija je pre dva dana zatvorila puteve koji vode do te oblasti, a kasnije su otkazani i polasci vozova.

Skijanje i planinarenje u toj oblasti, udaljenoj oko 120 kilometara istočno od Ženeve, zabranjeno je.

Odluka da se "blokira" pristup skijalištu doneta je nakon što je upozoreno na maksimalan nivo rizika od lavina.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 28. март 2025.
13° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса