Tilerson: Ne dovodim u pitanje Trampovo mentalno zdravlje

Državni sekretar SAD Reks Tilerson rekao je u intervjuu za Si-En-En da nikada nije dovodio u pitanje mentalno zdravlje predsednika SAD Donalda Trampa.

"Nikada nisam dovodio u pitanje njegovo mentalno zdravlje. Nemam razloga da to dovodim u pitanje", rekao je Tilerson za Si-En-En, demantujući navode iz kontroverzne knjige "Vatra i bes: Unutar Trampove Bele kuće", autora Majka Volfa, da su Tilerson i još neki visoki funkcioneri dovodili u pitanje intelektualne sposobnosti američkog predsednika.

Tilerson je rekao da planira da ostane na poziciji državnog sekretara cele godine, demantujući i navode da će se uskoro povući.

On kaže da se njegova veza sa Trampom "razvija", a da ga nije poznavao kada mu je dodeljena trenutna funkcija.

"Dakle, nemamo mnogo zajedničke prošlosti, deo ovoga je da se upoznajemo, da razumemo jedan drugog", rekao je Tilerson.

Smatra da ga je američki narod odabrao za svog predsednika zato što se razlikuje od prethodnika,

"Što se tiče onoga šta bih uradio drugačije, želim da izgradim svoju sposobnost da komuniciram bolje sa predsednikom. Morao sam da naučim šta uspeva sa ovim predsednikom. On nije tipičan predsednik iz prošlosti. Mislim da je to dobro poznato. Takođe, to je razlog zbog čega ga je američki narod izabrao", rekao je Tilerson za Si-En-En.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 25. март 2025.
14° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса