среда, 06.12.2017, 17:38 -> 17:47
Извор: Танјуг
SAD, diplomate iz ambasade na Kubi imaju oštećenje mozga
Lekari koji su lečili osoblje američke ambasade na Kubi od misterioznih i nevidljivih napada, saopštili su da su otkrili moždane abnormalnosti dok su tražili objašnjenje za oštećenja sluha, vida, ravnoteže i memorije.
To je za sada najprecizniji nalaz o fizičkoj oštećenosti, i pokazuje da je ono što je povredilo Amerikance dovelo do vidljivih promena u mozgu, a nalaz je jedan od nekoliko faktora koji podstiču rastući skepticizam da se za napad koristio neka vrsta zvučnog oružja, prenosi AP.
Medicinska ispitivanja pokazala su da su radnici ambasade razvili izmene u beloj moždanoj masi koja omogućava komunikaciju različitih delova mozga.
Glasni, misteriozni zvuci praćeni gubitkom sluha naveli su istražitelje da sumnjaju na "zvučne napade", međutim sada se taj izraz izbegava jer postoji verovatnoća da su ti zvuci bili nusprodukt nečega drugog što je prozrokovalo štetu, rekla su trojica američkih zvaničnika koji su obavili istragu.
Lekari, istražitelji FBI i američke obaveštajne službe proveli su više meseci u pokušaju da upotpune "slagalicu" u Havani, u kojoj SAD kažu da su 24 službenika SAD u toku prošle godine zlostavljani u svojim kućama i hotelima, a navodi se i da se nekoliko članova kanadske ambasade na isti način razbolelo.
Doktori još uvek ne znaju kako su žrtve završile promenom bele moždane mase, niti kako se te promene mogu odnositi na njihove simptome.
Takođe, navodi se da doktori još uvek ne znaju ništa o dugoročnim medicinskim posledicama tih napada.
Kuba je demantovala umešanost u te napade i napade Trampove admionistracije da su za njih odgovorni nazvala "namernim lažima".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар