Katalonija: Proglasićemo nezavisnost krajem ove ili početkom sledeće nedelje

Karles Pudždemon, katalonski lider, za Bi-Bi-Si je rekao da će vlasti u Barseloni proglasiti nezavisnost krajem ove ili početkom naredne nedelje.

Karles Pudždemon je to rekao u prvom intervjuu nakon referenduma koji je održan u nedelju, a tokom kog je povređeno više od 900 osoba kada je policija pokušala da spreči građane da glasaju.

Odgovarajući na pitanje šta će uraditi ako vlada u Madridu pokuša da interveniše ili preuzme kontrolu nad parlamentom u Barseloni, Pudždemon je rekao "da bi to bila greška koja bi promenila sve".

Katalonski lider je rekao da trenutno nema kontakata između vlade u Madridu i katalonske administracije.

Pudždemon je ovaj kratki intervju dao za Bi-Bi-Si pre govora kralja Španije Filipa VI.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 28. март 2025.
13° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса