Tajvanski premijer podneo ostavku

Tajvanski premijer Lin Čuan podneo je ostavku želeći da na taj način oživi podršku javnosti vladi predsednika Cai Ing-vena.

Kabinet predsednka Cai Ing Vena saopštio je da je Lin ponudio ostavku sa objašnjenjem da je "izvršio svoje periodične zadatke i da je srećan što će neko od njega preuzeti taj težak teret, kao i da je spreman da prihvati kritike za svoj rad" i da je predsednik uvažio njegove razloge.

Spekuliše se da bi Lin svakako bio smenjen, a da bi na njegovo mesto mogao doći omiljen u narodu gradnocačelnik Tainana Vilijam Lai, prenosi AFP.

Popularnost predsednika Cai Ing Vena pala je za 70 odsto prema poslednjim zvaničnim anketama.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 26. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса