четвртак, 10.08.2017, 11:50 -> 11:55
Извор: Танјуг
Bomba iz Drugog svetskog rata kod nuklearke u Fukušimi
Na gradilištu blizu kompleksa nuklearne elektrane u Fukušimi u Japanu pronađena je bomba za koju se pretpostavlja da je iz Drugog svetskog rata.
"Radnici su rano jutros primetili bombu, iskopavajući zemlju na jednom parkiralištu, koje je oko kilometar udaljeno od reaktora uništenih 2011. godine zemljotresom i cunamijem", saopštio je operater tog postrojenja "Tepko", a prenosi agencija AP.
Zvaničnici kažu da je zarđali objekat dužine oko 85 centimetara, a da je 15 centimetara širok.
Vojne jedinice su, kako je saopšteno, upućene na teren kako bi se obavio delikatan posao njene demontaže.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар