петак, 02.06.2017, 14:03 -> 14:15
Извор: Бета
Blumberg obećao 15 miliona dolara kao kompenzaciju za povlačenje SAD iz Pariskog sporazuma
Američki milijarder Majkl Blumberg obećao da će obezbediti 15 miliona dolara za podršku naporima Ujedinjenih nacija u borbi protiv klimatskih promena, posle odluke američkog predsednika Donalda Trampa da se povuče iz Pariskog sporazuma o klimi.
Podrška uključuje i pomoć zemljama da sprovode svoje obaveze iz Sporazuma iz Pariza iz 2015. godine, navodi se u saopštenju fondacija "Blumberg".
"Amerikanci se ne povlače iz klimatskog sporazuma iz Pariza. Naprotiv, oni prednjače", rekao je Blumberg, specijalni izaslanik UN za gradove i klimatske promene i bivši gradonačelnik Njujorka.
Prema njegovima rečima, ne postoji ništa što Vašington može da uradi da spreči Amerikance da poštuju obeveze iz sporazuma o klimi.
Fondacija "Blumberg" će se udružiti s partnerima i obezbediti oko 15 miliona dolara i tako "kompenzovati ono što će sekretarijat UN izgubiti povlačenjem Vašingtona".
Prema listi časopisa Forbs, 75-godišnji Majkl Blumberg je po bogatstvu sedmi na svetu.
Tramp je sinoć objavio da se SAD povlače iz Pariskog sporazuma o klimi i da će odmah obustaviti "kompletnu primenu" odredaba Pariskog sporazuma.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар