Jerusalim, Palestinac ubijen tokom Trampove posete

Palestinac je ubijen pošto je pokušao da ubode nožem policajce kraj Jerusalima, u vreme kada je američki predsednik Donald Tramp obilazio grad, saopštila je izraelska policija.

Portparolka policije Luba Samri je rekla da je napadač ubijen pošto je potrčao s nožem u rukama prema policajcima u Abu Disu, palestinskom gradu nadomak Jerusalima.

To se dogodilo u vreme posete Trampa jerusalimskom Starom gradu udaljenom nekoliko kilometara.

Od jeseni 2015. godine Palestinci su ubili 42 Izraelca, dvoje američkih turista i britansku studentkinju, uglavnom u napadima nožem. U isto vreme poginulo je 246 Palestinaca za koje Izrael tvrdi da su uglavnom bili napadači.

Izraelska strana smatra da su napadi posledica huškanja na nasilje, a Palestinci veruju da je to rezultat pet decenija duge okupacije i izgubljene nade da će biti stvorena palestinska država.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 18. април 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом