понедељак, 19.12.2016, 12:47 -> 14:54
Извор: Фонет
Nemačka ostaje pri stavu da je Turska počinila genocid nad Jermenima
Savezni ustavni sud Nemačke odbacio je osam žalbi na odluku Bundestaga da ubistva Jermena u Turskoj pre 100 godina okarakteriše kao genocid.
Rezoluciju o genocidu su poslanici Bundestaga usvojili u junu, podseća AP.
Odbacujući jednu od žalbi, sud je konstatovao da podnosilac nije pružio dovoljno dokaza za tvrdnju da su mu ugrožena osnovna prava.
Zbog odluke Bundestaga Turska je na nekoliko meseci povukla ambasadora iz Berlina.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар