Bombaški napad na iranske hodočasnike, 100 poginulih

Najmanje 100 osoba je ubijeno u gradu El Hila južno od Bagdada, u napadu bombaša samoubice koji je detonirao svoj automobil na benzinskoj pumpi, saopštila je policija. Islamska država preuzela odgovornost za napad.

Kako prenosi Rojters, na toj benzinskoj pumpi nalazi se i restoran u kome iranski hodočasnici odmaraju na povratku iz šiitskog svetog grada Karbale.

U međuvremenu je Islamska država preuzela odgovornost za taj napad.

Bombaš samoubica, koji je detonirao svoj kamion, ubio je najmanje 100 osoba, većinom iranskih hodočasnika, naveli su zvaničnici, a prenosi AFP.

Bela kuća osudila je smrtonosni napad u Iraku. U saopštenju se navodi da je napad "očigledno imao za cilj da podstakne verske tenzije", prenosi Rojters. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 26. март 2025.
11° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса