Napad na sinagogu u Moskvi, jedna osoba teško ranjena

Jedna osoba je teško ranjena pošto je naoružani napadač upao u moskovsku sinagogu Horal, zapretivši da će je zapaliti. Napadač uhapšen.

Prema navodima medija, čuvar sinagoge ranjen je vatrenim oružjem u pokušaju da spreči napadača da uđe u taj verski objekat.

Čuvar je životno ugrožen pošto je pogođen u glavu i prsa.

RIA Novosti javljaju da je napadač uhapšen.

Napadač je indentifikovan kao 40-godišnji Ivan Lebedev porekolom iz mesta Koroljov u Moskovskoj oblasti. Motiv napada još nije razjašnjen.

Neki mediji navode da bi ranjeni čovek mogao da bude posetilac sinagoge. 

Subota ili Šabat je dan odmora u judaizmu, kada su vernici obavezni da posete sinagogu.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 25. март 2025.
16° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса