уторак, 23.08.2016, 10:00 -> 10:20
Извор: Танјуг
Ubijen lider Boko Harama?
Nigerijske vaduhoplovne snage saopštile su da su ubile neke visoke pripadnike ekstremističke grupe Boko Haram i fatalno ranile lidera te organizacije u napadu na njeno uporište na severoistoku zemlje, javlja "Rojters".
Vladini avioni su u petak napali islamističke borce u selu Taje u šumi Sambisa u državi Borno, saopštile su nigerijske vazduhoplovne snage.
"Verujemo da je njihov lider, takozvani Abubakar Šekau, fatalno ranjen u rame", saopštio je portparol nigerijske vojske Sani Kukašeka Usman, dodajući da je vojska upravo potvrdila rezultate napada.
Navodi da je vojska izvela "najspektakularniji vazdušni napad, bez presedana", navodi RT.
"Upravo smo potvrdili da su, kao rezultat napora nigerijskih vazduhoplovnih snaga, neki ključni lideri terorista Boko Harama ubijeni, dok su drugi fatalno ranjeni", istakao je Usman.
Grupa Boko Haram za sada nije reagovala na ovo saopštenje.
Ovo nije prvi put da nigerijska vojska tvrdi da je je ubila Abubakara Šekaua, pošto je i 2013. i 2014. godine saopštila da je on likvidiran, ali se posle toga ispostavljalo da je živ, a poslednji put se pojavio na video-snimku u avgustu kada je zapretio napadima na Abudžu.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар