Uskoro novo glasanje o opozivu Dilme Rusef

Braziski senat izglasao je održavanje procesa impičmenta o suspendovanoj predsednici Dilmi Rusef, koji bi mogao da odluči o njenoj trajnoj smeni sa funkcije.

Prilikom glasanja o poverenju Rusefovoj, koja je suspendovana iz predsedništva u maju, 59 glasova je bilo za suspenziju, a protiv je bilo ukupno 21 glas, prenosi AFP.

Brazilski senat je suspendovao Rusefovu, prvu ženu predsednika Brazila, zbog nezakonitih knjigovotsvenih radnji kao i malverzacija zsa budžetom.

Rusefova, stara 68. godina, je svoju smenu nazvala "pučem koji su organizovali njeni politički neprijatelji".

Proces o opozivu je zakazan za 25. avgust - četiri dana po svečanom zatvaranju Olimpijskih igara, a očekuje se da će trajati pet dadana - zaključno sa glasanjem i presudom.

Na početku maratonske sednice Senata, koja je počela u utorak, predsednik Vrhovnog suda , Rikardo Levandovski, je podsetio senatore da je pred njima "jedan od najozbiljnijih zadataka u okviru Ustava", prenose agencije.

Opoziv Rusefove ne bi samo okončao njenu političku karijeru, već i 13-godišnju vladavinu levičara u Brazilu.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом