четвртак, 02.06.2016, 14:47 -> 15:45
Извор: Танјуг
Karter: Napreduju planovi za raketni štit u Južnoj Koreji
Američki ministar odbrane Eš Karter izjavio je da planovi za postavljanje američkog protivraketnog štita THAAD u Južnoj Koreji napreduju i da se uskoro može očekivati saopštenje o tome.
Na putu na regionalni bezbednosni sastanak u Singapuru, na kome će se sastati sa svojim južnokorejskim kolegom, Karter je novinarima rekao da su nedavne raketne probe u Severnoj Koreji pokazale da postoji potreba za boljom raketnom odbranom, bez obzira na to što su bile neuspešne.
"Bilo je pet uzastopnih neuspelih pokušaja, ali većina zemalja je zabrinuta zbog severnokorejske raketne aktivnosti. Bez obzira na ishod, oni pokušavaju da lansiraju te projektile" dodao je Karter.
Karter je rekao da će o postvljanju THAAD-a razgovarati sa južnokorejskim ministrom odbrane na marginama sastanka u Singapuru, ali je dodao da "i nema mnogo šta da se razgovara jer planovi napreduju."
Odbacio je primedbe Kine da bi radari tog raketnog štita na Korejskom poluostrvu mogli da poremete ravnotežu moći slabljenjem kineskih balističkih projektila kao sredstva odvraćanja.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар