Eksplozija u Pakistanu, 15 mrtvih

Najmanje 15 osoba je poginulo u ekspoloziji koja je imala za cilj napad na policiju ispred centra za vakcinaciju od dečje paralize u Kveti, na jugozapadu Pakistana, saopštili su zvaničnici.

Policajaci su se okupili ispred centra da bi pomogli zaposlenima tokom trećeg dana vakinacije u provinciji Baločistan, preneo je AFP.

"Imamo 15 poginulih, uključujcuhi 12 policajaca, jednog pripadnika paravojnih snaga i dva civila", izajvio je francuskoj novinskoj agenciji lokalni policijski zvaničnik.

Lekar iz bolnice Sandeman potvrdio je broj poginulih.

Pakistan je jedna od tri države gde još postoji dečja paraliza, čije iskorenjivanje je otežano zbog ekstremističnkih napada na timove koji vrše vakcinaciju, čijih je 80 pripadnika izgubilo živote od decembra 2012. godine.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 19. април 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом