Fenomenalna Srbija preko Brazila do trijumfa u Svetskoj ligi!

Šesta sreća! Odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je titulu u Svetskoj ligi, pošto je fenomenalnom partijom u finalu savladala Brazil sa 3:0 u setovima (25:22, 25:22 i 25:21). Prethodnih pet finala u ovom takmičenju "plava četa" je gubila, ali je u Krakovu konačno prekinuta crna serija. Marko Ivović najbolji igrač finalnog turnira.

Izabranici selektora Nikole Grbića odigrali su spektakularno dobar meč u finalu, bili bolji rival od poslednjih godina neprikosnovenih Brazilaca i u tri seta došli do titule u elitnom takmičenju. Konačno!

Prvi i drugi set bili su vrlo slični, gotovo preslikani. Srbija vodi, Brazil se vrati, ali onda usledi dobra igra i nekoliko poena u seriji našeg tima, pa su oba seta završena sa po tri poena razlike u korist srpskog tima - 25:22.

Treći set doneo je nešto bolju igru momaka u žutim dresovima, ali koncentracija i borbenost igrača u plavom nije opala. Izdržali su sve nalete Rezendeovog tima, i završili set i meč u velikom stilu, sa nekoliko vrlo atraktivnih napada i blokova - 25:21.

Dakle, posle pet neuspeha u finalima Svetske lige i 19 godina od prvog nastupa u elitnom takmičenju, srpski odbojkaši su mnogobrojnim osvojenim titulama dodali i ovu koja im je tako dugo izmicala - titulu najboljeg u FIVB Svetskoj ligi!

Pored ekipne titule, pojedinčana priznanja osvojili su Marko Ivović, koji je najbolji napadač i MVP turnira, i Srećko Lisinac za najboljeg srednjeg blokera.

U meču za treće mesto Francuska je pobedila Italiju sa 3:0 u setovima.

Čestitke odbojkašima uputili su Premijer Vučić, Predsednik Nikolić i predesdnica Parlamenta Maja Gojković. 

Tok meča: 

22.10 - Kraj trećeg seta (25:21) i meča, pobeda Srbije u Svetskoj ligi! 

22.00 - Još bolja igra Srbije u nastavku, nekoliko sjajnih odbrana i poena iz bloka, za velikih 16:11 na drugom tehničkom tajm-autu! 

21.49 - Ne posustaje "plava četa", na prvi mini-odmor odlazi sa vođstvom od 8:6. 

21.34 - Činilo se na 20:15 da će ekipa Nikole Grbića lako završiti set, ali su Brazilci zaigrali znatno bolje i uveli set u neizvesnu završincu. Na kraju, sretniji i spretniji naši momci - 25:22.  

21.21 - Vraćaju prednost srpski odbojkaši, 16:14 na drugom tehničkom tajm-autu. 

21.18 - Nakon prednosti 11:7 za srpski tim, Brazilci prave seriju od 5:1, i stižu do poravnanja - 12:12. 

21.09 - Sa odličnom igrom nastavljaju srpski odbojkaši i u dugom setu, i vode na prvom odmoru sa 8:5. Prijem i servis za sada odlično funkcionišu... 

21.00 - Sjajnim servisima Uroša Kovačevića srpski tim je napravio osetnu prednost od četiri-pet poena, koju je strpljivom i sigurnom igrom sačuvao do kraja seta za 25:22.

20.47 - Na drugi tehnički tajm-aut Srbija odlazi sa prednošću od 16:13. 

20.38 - Dobra igra oba tima na početku, pa nema osetnije prednosti. 8:7 za Srbiju na prvom odmoru. 

20.30 - Počelo je finale u Krakovu... 

20.20 - Završeno je predstavljanje timova i intoniranje himni.

Број коментара 22

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом