ponedeljak, 01.07.2019, 16:25 -> 17:00
Izvor: RTS
Siguran start Đokovića, nadigran Kolšrajber
Novak Đoković je savladao Nemca Filipa Kolšrajbera sa 3:0, po setovima 6:3, 7:5, 6:3 i tako na uspešan način započeo odbranu titule na Vimbldonu. Naredni rival našeg tenisera je Amerikanac Denis Kudla.
Novak je bio uspešan na startu Vimbldona. Nadigrao je Kolšrajbera i plasirao se u drugu rundu takmičenja. Naš teniser nije briljirao, ipak odigrao je dovoljno dobro da u tri seta reši duel prvog kola. Meč je trajao 125 minuta igre.
Na startu meča Nemac je uspeo da oduzme servis našem teniseru. Novak je odmah uzvratio, uz dva brejka vezao je četiri gema i poveo sa 4:1. Potom je rutinski priveo set kraju – 6:3 u prvom setu.
Ista slika i u drugom setu. Ponovo je protivnik prvi stigao do brejka prednosti i vođstva od 2:0. Novak je odmah uzvratio i stigao do izjednačenja – 2:2. Potom je usledio miran period igre u kome su oba tenisera uspevala da sačuvaju svoj servis. U jedanaestom gemu naš teniser je ponovo oduzeo servis Nemcu. Potom je bez izgubljenog poena dobio svoj servis-gem i rešio set sa 7:5.
Velika borba u trećem setu. Oba tenisera su čuvala svoj servis. Novak je koristi svaku priliku da pritisne servis protivnika. U petom gemu je propustio dve vezane brejk prilike. Da bi propušteno nadoknadio u sedmom gemu, kada je stigao do brejka prednosti. Nastavio je naš teniser u istom stilu i uz još jedan brejk rešio set i meč u svoju korist – 6:3 u trećem setu.
Naredni rival Novaka Đokovića je Amerikanac Denis Kudla, koji je u prvom kolu nadigrao Maleka Džazirija iz Tunisa sa 3:0 (6:4, 6:1, 6:3).
Uputstvo
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.
Broj komentara 2
Pošalji komentarZapadnjaci, Rusi i Novak
Kakva glupost. Novak ima više pratilaca na društvenim mrežama od korisnika sa Zapada, nego od Rusa. Idi pa vidi koliko Rusa ga prati i podržava.
Dajte bre više dosta sa tim pričama pokrića koje dolaze iz ispranog mozga
Djokovic
Zapadnjaci mrze Djokovica,posebno Englezi, ipak su popunili stadion do poslednjeg mesta,mora da je zbog Kolsrajbera?