Novak ubedljivo do osmine finala

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je u trećoj rundi pobedio Španca Alberta Ramos-Vinjolasa sa 3:0 po setovima (6:2, 6:3, 6:3). Naredni protivnik biće mu korejski teniser Hjeon Čung.

Novak je još jednom pokazao veoma dominantnu igru kojom je bez previše poteškoća slomio rivala.

U meču koji je trajao dva sata i 23 minuta, Đoković je uspevao da kontroliše meč i njegov tempo, kao i da zadaje glavobolje Špancu na razne načine. 

Nakon početnog odmeravanja snaga, Novak je veoma brzo pojačao tempo i naterao protivnika da brani nekoliko brejk lopti, što je ovaj i uspeo. Ipak u šestom gemu prvog seta Novak dolazi do prvog, da bi u osmom došao do drugog brejka i osvojio prvi set.

Drugi set bio je najteža prepreka za Novaka jer je već u drugom gemu tog seta srpski teniser zatražio medicinski tajm aut, zbog bola koji je osetio u leđima i nozi.

Nakon kratke pauze Novak je prvih nekoliko poena odmeravao kojim tempom i ritmom može da nastavi meč, a ispostavilo se da nije bilo problema pa je Novak uspeo da napravi brejk i drugi set privede kraju u svoju korist.

Do kraja meča viđale su se dugačke razmene sa osnovne linije, ali je Novak gotovo uvek nakon njih izlazio na kraj kao pobednik. 

Nije se dao Novak dekoncentrisati ni nakon nekoliko sudijskih, ali i svojih grešaka, već je uspeo da prikuplja poene, servira jako dobro kada je to bilo najbitnije i zabeleži pobedu nad 22. najbolje plasiranim teniserom sveta.

U osmini finala protivnik Novaka Đokovića biće korejski teniser Hjeon Čung koji je bio bolji od Aleksandra Zvereva sa 3:2 u setovima. 

Tok meča:

11.39 – Kraj meča, Novak Đoković je sa 3:0 savladao Alberta Ramos-Vinjolasa i plasirao se u osminu finala Australijan opena.

11.31 – Novak vodi sa 5:3 u trećem setu, Vinjolas servira za opstanak u meču.

11.23 – Oba tenisera osvajaju gem na svoj servis, rezultat je 4:2. 

11.15 – Potvrđuje Đoković brejk, prednost u trećem setu iznosi 3:1.

11.12 – Brejk Novaka u trećem gemu trećeg seta, u kom vodi sa 2:1.

10.55 – Sat vremena je trajao drugi set koji Novak osvaja rezultatom 6:3. Srpski teniser vodi sa 2:0 u setovima.

10.49 – U veoma napornom gemu, Novak je uspeo da potvrdi brejk prednosti i vodi sa 5:2. 

10.26 – Đoković potvrđuje brejk, prednost u drugom setu je 4:1. 

10.22 – Iako mu je trebalo nekoliko poena da se "vrati" u meč, Novak odličnim udarcima sa osnovne linije uspeva da osvoji brejk u drugom setu i vodi sa 3:1.

10.14 – Nastavljen je meč.

10.09 – Novak Đoković je zatražio medicinski tajm aut povodom bola koji oseća najverovatnije u zadnjoj loži.

10.00 – Kao i prvi, Đoković drugi set započinje osvojenim servis gemom.

09.56 –Nakon 41 minuta igre, Novak uzima drugi brejk i osvaja prvi set rezultatom 6:2.

09.52 – Najbolji srpski teniser potvrđuje brejk i vodi sa 5:2 u prvom setu. 

09.48 – Novak koristi četvrtu brejk loptu šestog gema i uzima brejk Vinjolasu, 4:2.

09.33 – Španac izjednačuje na 2:2 bez izgubljenog poena.

09.30 – Đoković vodi sa 2:1, nakon što je odbranio brejk loptu i osvojio gem na svoj servis.

09.24 – Nakon sigurnog servis gema, Novak je imao tri brejk lopte, ali je Ramos-Vinjolas uspeo da odbrani sve tri i izjednači na 1:1.

09.15 – Počeo je meč na "Margaret Kortu".

09.10 – Oba tenisera izašla su na teren, u toku je zagrevanje.

Broj komentara 8

Pošalji komentar

Uputstvo

Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, neproverene optužbe, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju bilo kakve vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje je zabranjen na ovom portalu. Komentari se moraju odnositi na temu članka. Prednost će imati komentari gramatički i pravopisno ispravno napisani. Komentare pisane velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i kraćenja komentara koji će biti objavljeni. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu webdesk@rts.rs. Polja obeležena zvezdicom obavezno popunite.

Закључано: Откључајте повлачењем стрелице у десно ...
ponedeljak, 31. mart 2025.
10° C

Komentari

Da, ali...
Kako preživeti prva tri dana katastrofe u Srbiji, i za šta nas priprema EU
Dvojnik mog oca
Verovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim deli i sličnu DNK
Nemogućnost tusiranja
Ne tuširate se svakog dana – ne stidite se, to je zdravo
Cestitke za uspeh
Da li ste znali da se najbolje gramofonske ručice proizvode u Srbiji
Re: Eh...
Leskovačka sprža – proizvod sa zaštićenim geografskim poreklom